Kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, kai žmogus sportuoja, jo kūnas patiria stresą, ir tik poilsio metu raumenys padidėja ir sustiprėja. Štai kodėl labai svarbu po sporto pailsėti ir atstatyti raumenų tonusą. Kad kūnas normalizuotųsi, jam reikia padėti sveiku ir skaniu maistu, geru miegu ir, žinoma, kokybišku vandeniu. Jonizuotas šarminis vanduo ypač tinka sportuojantiems dėl savo ypatingų savybių, kurias įgyja elektrolizės metu.

Kuo jonizuotas vanduo naudingesnis sportuojantiems nei paprastas vanduo?

1.    Aukštesnis jonizuoto vandens pH, kuris padeda neutralizuoti sporto metu susidarančią pieno rūgštį, kuri sukelia raumenų skausmus.
2.    Mažesnė nei įprasto vandens molekulinė struktūra, kas padeda skystinti kraują. Skystesnis kraujas lengviau perneša deguonį. Kai daugiau deguonies, mažesnė tikimybė susidaryti pieno rūgščiai.
3.   Prisotintas naudingais mineralais ir mikroelementais. Jonizuotas vanduo  atstato sportuojant prarandamas natrio atsargas ir yra idealus sportininkams.
4. Natūralus antioksidantas, skatinantis enzimų gamybą, kuri svarbi virškinimui ir svorio reguliavimui.

Jonizuotas vanduo papildo elektrolitų trūkumą

Elektrolitai yra druskos, natūraliai atsirandančios mineralų (Natrio, Kalio ir kt.) pavidalu. Jie yra atsakingi už hidrataciją – vandens molekulių prisijungimą prie kitų medžiagų molekulių, taip pat užtikrina normalų raumenų ir kaulų sistemos bei nervų sistemos funkcionavimą. Kai inkstai veikia normaliai, jie patys reguliuoja elektrolitų koncentraciją. Bet kai jie patiria papildomą stresą (pvz. intensyviai sportuodami), jiems reikia pagalbos, nes dauguma mineralų prarandami dėl gausaus prakaitavimo. Beje, tas pats nutinka sergant ligomis, kurias lydi viduriavimas, vėmimas ir dažnas šlapinimasis.
Elektrolitų trūkumo papildymas sportiniais gėrimais kelia daug klausimų, tokių kaip cukraus žala. Tokie kokteiliai gali sukelti hiperglikemiją ir su tuo susijusias problemas. Šarminiame vandenyje yra jonų pavidalo mineralų, ir jokio cukraus. Be to, jis pats veikia kaip elektrolitas, nes jo ORP (Oksidacinis redukcinis potencialas) nuo -120 iki -400 mV.

Jonizuotas vanduo neutralizuoja rūgštis

Ilgai mankštinantis esant maksimaliam stresui, organizmas pradeda skaidyti daugiau gliukozės, nes jam reikia daugiau energijos. Tai lydi per didelis mažos molekulinės masės pieno rūgščių susidarymas. Keičiantis rugščių strūktūrai, jos nusėda į raumenis, sukeldamos diskomfortą, skausmą ir net mėšlungį. Faktas tas, kad ląstelės bando atsikratyti rūgščių ir jas išsiųsti į kraują, dėl to kūno pH sumažėja. Šarminis vanduo neutralizuoja pieno ir  kitų rūgščių poveikį, padidina kūno pH, kuris pasireiškia ištvermės padidėjimu.

Šarminis vanduo – galingas antioksidantas

Kai žmogus sportuoja, jo kūnas patiria stresą. Tuo pačiu metu padidėja laisvųjų radikalų gamyba, kurie sukelia įvairias ligas (įskaitant onkologiją) ir apskritai spartina senėjimą. Antioksidantai sunaikina laisvuosius radikalus ir taip apsaugo organizmą nuo ankstyvo senėjimo. Jų stiprumą rodo oksidacijos-redukcijos potencialas (ORP), matuojamas milivoltais. Antioksidantai turi neigiamą ORP vertę. Kitaip tariant, jie yra tarp reduktorių. Šarminiame vandenyje yra aktyvaus vandenilio, natūralaus antioksidanto. Jis iškart prasiskverbia į ląsteles ir natūraliai sukuria barjerą nuo laisvųjų radikalų.

Kaip gerti jonizuotą vandenį?

Po aktyvios mankštos pirmiausia leiskite sau atsikvėpti, o tada gerkite jonizuotą šarminį vandenį nuo 100 iki 150 ml (apie pusę stiklinės). Tai pakartokite kas 15 minučių 2–3 kartus. Taigi per 1–1,5 val. suvartosite 200–450 ml, o tai yra daugiau nei pakankamai, kad apsisaugotumėte nuo oksidacinio streso ir pagerintumėte rezultatus. Taip pat nepamirškite vandens ir tomis dienomis, kai nesportuojate. Atminkite, kad vandens negalima pakeisti sultimis, arbata, ar tuo labiau kava. Jonizuotas vanduo naudingas ir jei vartojate kokteilius, kurie palengvina raumenų augimą. Dėl padidėjusio gebėjimo prasiskverbti į ląsteles, jonizuoto šarminio vandens pagalba vertingi mineralai absorbuojami daug efektyviau ir greičiau.