Galvos skausmas yra bene dažniausiai pasitaikanti skausmo forma ir gali būti labai varginanti. Užuot vos suskaudus galvai kiekvieną kartą griebiantis tablečių, galvos skausmą dažnu atveju galime numalšinti išgerdami pakankamą kiekį vandens. O dar geresnių rezultatų pasieksime jei vartosime ne paprastą, o jonizuotą šarminį vandenį.

Mokslininkų įrodyta, kad jonizuotas šarminis vanduo ne tik palaiko organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyrą, veikia kaip antioksidantas, bet ir dėl mažesnių molekulinių darinių yra takesnis ir „drėgnesnis“. Toks vanduo lengviau pereina per lastelių membranas ir efektyviai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, t.y. organizmui nebereikia naudoti papildomos energijos vandens įsisavinimui.

Vandens jonizatoriumi pagaminamas šarminis vanduo greičiau nei paprastas prasiskverbia į audinius, valo organizmą nuo toksinų, lenviau aprūpina ląsteles vandeniu, maisto medžiagomis ir deguonimi. Kaip tik dėl šitų savybių jonizuotas šarminis vanduo greičiau padeda ir galvos skausmų ar migrenos atveju.

Metams bėgant, žmogaus organizmas sausėja, ypatingai jei geriame mažai vandens. Vykstant medžiagų apykaitai susidarančios atliekos – rūgštinančios medžiagos, sukeliančios oksidacinį stresą – turėtų būti išplaunamos vandeniu. Kai vandens geriame mažai, atliekos kaupiasi ir teršia organizmą. Vien renkantis maisto produktus išlaikyti tinkamą organizmo rūgštingumą bus sunku, tačiau yra paprasta išeitis – gerti daug vandens. Specialistai suskaičiavo, kad vienam kūno masės kilogramui per parą reikia bent 30 ml vandens.

Kenčiantiems galvos skausmus, rekomenduojama išgerti maždaug po 5-7 stiklines jonizuoto šarminio vandens (pH 8,5-9) per dieną.

Tyrinėdami jonizuoto vandens poveikį, mokslininkai atliko tyrimą su šimtu savanorių, kurie skundėsi dažnais galvos skausmais. Medikai pusei iš atrinktų savanorių patarė, normalizuoti miegą, mažinti stresinių situacijų, atsisakyti kofeino, alkoholinių gėrimų. Kitai pusei pacientų, kuriuos kankino galvos skausmams, rekomenduota 3 mėnesius kasdien gerti jonizuoto šarmimio vandens (pH 8,5-9) po 1,5 litro per dieną.

Tyrimo pabaigoje dalyviai užpildė specialų klausimyną dėl galvos skausmų. Remiantis eksperimento rezultatais, mokslininkai nustatė, kad savanoriai, geriantys jonizuotą šarminį vandenį jaučiasi daug geriau, o daugumai jų galvos skausmai visiškai išnyko nei tos grupės pacientų kuriems buvo liepta vengti streso ir kofeino.

Kai kurie skeptikai skausmą malšinančias vandens savybes vadina placebo efektu. Tačiau nė vienas neabejoja, kad vanduo yra labai naudingas žmogaus organizmui, o pakankamai vandens suvartojantis žmogus yra daug sveikesnis už tuos, kurie geria per mažai vandens.