Vandens reikšmė žmogaus organizmui yra neginčijama, tačiau svarbus ne tik išgeriamo vandens kiekis, bet ir jo kokybė bei savybės. Kuo jonizuotas šarminis vanduo skiriasi nuo įprasto vandens, kaip jis veikia mūsų organizmą ir kodėl jį reikia gerti?
Jonizuoto šarminio vandens svarbiausios savybės:
1. Natūralus antioksidantas
Jonizuotas šarminis vanduo – tai natūralus antioksidantas, taip kaip vitaminai A, C, E. Antioksidantai, tiek gaminami organizme, tiek gaunami iš aplinkos, gelbsti nuo susirgimų, stiprina organizmo imuninę sistemą. Geriant šarminį vandenį, organizmas gauna papildomą laisvųjų elektronų kiekį, kuriuos prisijungia laisvieji radikalai. Dėka šių šarminio vandens antioksidacinių savybių yra apsaugomos sveikosios ląstelės, stiprinama organizmo imuninė sistema.
2. Šarmina organizmą
Antras svarbus jonizuoto šarminio vandens privalumas – aukštesnis nei įprasto vandens pH. Medžiagos šarmingumą apibūdina pH rodiklis. Rūgštinės terpės pH yra 0-7, šarminės – 7-14. Rūgščių ir šarmų pusiausvyra užtikrina sklandžią viso organizmo veiklą. Norint neutralizuoti organizmą rūgštinančius veiksnius, reikia gauti pakankamą kiekį šarminių medžiagų. Vartojant jonizuotą šarminį vandenį, organizmas gauna šarminių jonų, labai reikalingų organizmo šarminės terpės palaikymui, dėl to mažinamas organizmo rūgštėjimas ir stiprinamas atsparumas ligoms.
3. Mažesni molekuliniai dariniai
Įprasto iš čiaupo tekančio vandens klasterius sudaro 10-13 molekulių, o žmogaus organizmo vandens junginiuose jų perpus mažiau. Tai reiškia, kad organizmas įprastą vandenį dar turi restruktūrizuoti, kad galėtų jį pasisavinti, ir taip naudoti savo energiją. Jonizuoto šarminio vandens klasteriai sudaryti iš 5-6 molekulių, todėl organizmas tokį vandenį iš karto pasisavina, nereikia naudoti energijos jam apdoroti, jis yra takesnis, lengviau nei įprastas prasiskverbia į audinius, šalina organizme susikaupusius toksinus, įsotina ląsteles vandeniu, lengviau aprūpina ląsteles maistinėmis medžiagomis ir deguonimi.
4. Tiesiogiai įsisavinamas
Jonizuotas šarminis vanduo – tai vandeniliu prisotintas vanduo, kuris lengvai prasiskverbia pro ląstelių sieneles, pasiekia ląstelės branduolį ir, veikdamas kaip galingas antioksidantas, kovoja su oksidacinio streso sukeltais neigiamais padariniais. Šarminio vandens paviršiaus įtempimas beveik du kartus mažesnis nei vandentiekio ir artimas kraujo paviršiaus įtempimui. Jis lengviau nei paprastas prasiskverbia į audinius, šalina žarnyne susikaupusius toksinus, įsotina ląsteles vandeniu, tirpina ir sunkiausiai pasiekiamus toksinus.
5. Daugiau deguonies
Šarminiame vandenyje vyrauja neigiami OH- jonai, t. y. jame atsiduria vienintelis vandens molekulėje esantis deguonies atomas. Taigi, geriant šarminį vandenį, į organizmą patenka papildomai deguonies. Kur deguonis – ten gyvybė ir energija.
Jonizuoto šarminio vandens galima lengvai pasigaminti su vandens jonizatoriumi. Elektrolizės metu įgytos unikalios jonizuoto šarminio vandens savybės išsilaiko palyginti trumpą laiką (iki 24 val.), tad rekomenduojama jį vartoti kuo šviežesnį – geriausia per 12 valandų nuo pagaminimo. Dėl šios priežasties jonizuotas šarminis vanduo negali būti pilstomas į butelius ir pardavinėjimas.
Komentuoti