Kad būtume sveiki ir gerai jaustumėmės, ore turi būti pakankamai deguonies. Miesto atmosferoje ir uždarose patalpose deguonies jonų skaičius yra daug mažesnis nei gamtoje. Tai gali neigiamai paveikti žmogaus sveikatos būklę. Patalpų oras gali būti prisotintas reikalingais deguonies jonais naudojant oro jonizatorių.

Kas yra jonizuotas oras?

Jonizacija yra fizikinis procesas, vykstantis atominiame lygmenyje, kurio metu iš medžiagos atomo atskiriamas elektronas, tuo pačiu pereinantis į kitą atomą. Dėl to vienas atomas, kurį paliko elektronas, tampa teigiamai įkrautas, o tas, pas kurį jis atėjo – neigiamai. Tokie atomai vadinami jonais. Taip pat savo vaidmenį gali atlikti didesnės dalelės  – molekulės. Panašūs procesai vyksta žemės atmosferoje.

Gamtoje oras yra natūraliai jonizuotas:
• Dėl elektros iškrovos perkūnijos metu.
• Jūroje dėl atmosferos dujų sąveikos su vandeniu.
• Kalnuose dėl išretėjusio oro ypatumų dideliame aukštyje.
• Spygliuočių miškuose medžių gyvavimo metu.

Jonizuotas oras susidaro veikiant oro jonizatoriaus srautui per jonizacijos bloką. Oro taršos dalelytės įgyja neigiamą krūvį ir nusėda ant teigiamų plokštelių esančių elektroniniame filtre. Oro jonizatoriaus pagalba oras išvalomas nuo alergenų ir prisotinamas  neigiamais geguonies jonais, naudingas žmogaus organizmui.

Kam reikalingi neigiami deguonies jonai?

Žmogaus ar gyvūno organizmui reikalinga, kad įkvėpiamame ore su paprastomis deguonies molekulėmis būtų ir neigiamą krūvį turinčių deguonies jonų. Jie užtikrina visišką kvėpavimo sistemos funkcionavimą, užkerta kelią daugeliui ligų, taip pat naikina daugelį patogenų. Natūralioje aplinkoje jonai susidaro po perkūnijos, kalnuose ar spygliuočių miškuose. Tačiau mieste ore jų beveik nėra ir tai gali neigiamai atsiliepti sveikatai.

Oro vitaminai

Bet kokios ligos pradžia yra medžiagų apykaitos organizmo ląstelėse sutrikimai, atsirandantys dėl jų neigiamo krūvio sumažėjimo sukelia įviarias ligas. Neigiamą ląstelių krūvį mes galime atstatyti įkvpėpdami oro, prisotinto neigiamų deguonies jonų. Aerojonai per plaučius patenka į kraują, paskirstomi po visą organizmą it tokiu būdu atstato neigiamą ląstelių krūvį, stimuliuoja medžiagų apykaitą. Kraujo apytakos efektyvumas priklauso nuo eritrocitų neigiamo krūvio. Įkvėpti neigiami deguonies aerojonai krūvį perduoda eritrocitams, kurie deguonimi aprūpina ląsteles, audinius, organus. Kai įkvepiame, ore trūksta neigiamų aerojonų, sutrinka medžiagų apykaita, ląstelinės struktūros, audiniai tirštėja, sluoksniuojasi, t.y. susidaro sąlygos įvairiems susirgimams.

Oro jonizatorius praturtina orą reikiamais „vitaminais“ – neigiamais aerojonais. Oras tampa grynas ir gaivus, kaip po lietaus ar perkūnijos. Tyrimais nustatyta, kad naudojant oro jonizatorių stiprinama organizmo imuninė sistema, gerinama medžiagų apykaita, sudaromos palankios sąlygos gydyti bronchinę astmą, chronišką bronchitą, alerginius susirgimus, sinusitą, laringitą, hipertoniją, migreną, nemigą ir kt. Be to, yra oro jonizatorių, turinčių papildomą dezinfekcinę UV funkciją, kuri veiksmingai naikina įvairias bakterijas ir virusus.

Oro jonizatorius reikalingas bet kurioje patalpoje, kurioje norima kvėpuoti švariu oru ir jaustis žvaliai.