Liaudies medicinoje gausu receptų sveikatai atstatyti ir pagerinti. Pavyzdžiui, nagų grybelį galima išnaikinti naudojant „negyvą“  vandenį. Tokio vandens galima pasigaminti namuose su vandens jonizatoriumi – prietaisu, gaminančiu jonizuotą šarminį ir rūgštinį vandenį, kurio nauda yra visokeriopa. Net apleistą grybelį galima pašalinti namų sąlygomis, be operacijų ir ligoninių.


Kas yra „negyvas“ vanduo?

„Negyvas“ vanduo yra jonizuotas rūgštinis vanduo, turintis antibakterinių savybių. Šis skystis yra bespalvis, tačiau skleidžia rūgštų kvapą ir skonį. Dėl savo baktericidinio poveikio jis yra efektyvus dezinfekantas, todėl vartojamas ir grybelinėms infekcijoms gydyti. Jis gali būti naudojamas drabužių, tvarsčių, indų, medicinos prietaisų ir patalpų dezinfekavimo procese, kuris gali padėti ir sergantiems grybeliu. Jei „negyvuoju“ vandeniu dezinfekuojame kambarį, kuriame guli ligonis, aplinkoje esančios infekcijos, virusų tikimybė perduoti sveikiems žmonėms sumažėja iki minimumo. Elektrolizės būdu išgaunamas rūgštinis vanduo turi biocidinio produkto autorizacijos liudijimą, išduotą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.
Papildomas „negyvo“ vandens savybės: raminamasis poveikis, kuris padeda grybelinės infekcijos paveiktoje odos vietoje bei regeneruojantis poveikis, kuris leidžia pagerinti odos būklę ligos metu ir po jos. „Negyvas“ vanduo yra oksidantas, skatinantis pažeistų vietų regeneraciją. Jis vienu metu turi priešuždegiminį, antimikrobinį, antialerginį, džiovinantį ir nuskausminantį poveikį. 

„Negyvo“ ir  “gyvojo“ vandens terapijos etapai

Gydymo metu svarbu gerti „gyvąjį“ šarminį vandenį pusvalandį prieš valgį. Prieš pradedant gydymo procesą, kojas ir grybelio paveiktus nagus nuplaukite šiltu vandeniu ir muilu, nusausinkite rankšluosčiu. Tada atlikite higieninį manikiūrą: apkirpkite ir nuvalykite nagus. Kai tai padarysite ir sukietėjusios žaizdelės suminkštės, pradėkite kas antrą vakarą pakaitomis atlikti šiais procedūras:
1. Paruoškite keturių sluoksnių tvarstį gerai išmirkytą su „negyvu“ rūgštiniu vandeniu (pH 2,5-3). Uždėkite ant grybelio pažeistų vietų, užvyniokite jas polietileniniu maišeliu ir užsidėkite šiltas kojines. Tokį kompresą palaikykite iki 30 minučių.
2. Kitą vakarą mirkykite kojas  pašildyto „negyvo“ rūgštinio vandens vonelėje apie pusvalandį.

Siekiant dezinfekuoti nešiojamą avalynę, kojines galima 15-20 min. pamirkyti ir išplauti „negyvame“ rūgštiniame vandenyje. Taip pat dezinfekuoti ir batų vidų, išpurškiant jį su jonizuotu rūgštiniu vandeniu.

Priklausomai nuo grybelio pažeistos vietos sudėtingumo gydymo procesą reikia tęsti nuo savaitės iki mėnesio.

Prieš naudojant jonizuotą vandenį rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.