Turbūt niekas neprieštarauja, kad vanduo yra gyvybės šaltinis. Žmogus, kaip šios gyvybės dalis, didžiąja dalimi taip pat susideda iš vandens. Vanduo sudaro net 70 procentų žmogaus kūno masės, jo yra visuose žmogaus organizmo audiniuose. Vanduo turi milžinišką įtaką visiems organizme vykstantiems procesams.

Jei žmogus be maisto gali išgyventi keliasdešimt dienų,  tai be vandens – tik kelias dienas.Vidutiniškai žmogus savo reikmėms (tiek maistui, tiek namų ūkiui) kasmet sunaudoja iki 60–70 tonų vandens!

Bėgant metams žmogaus organizme vyksta natūralus procesas – sausėjimas, rūgštėjimas. Kuo mažiau vandens geriame, tuo šie procesai vyksta greičiau. Jausdami alkį mes dažnai apsigauname, kadangi neretai tai būna nepakankamo vandens kiekio organizme pasekmė. Todėl būtina prisiminti paprastą taisyklę – kasdien išgerti reikiamą kiekį vandens.

Vandens vaidmuo žmogaus organizme:

•    Vanduo normalizuoja virškinimą ir padeda organizmui geriau įsisavinti maistą.
•    Vanduo dalyvauja termoreguliacijoje, padeda palaikyti šilumą ir palaikyti normalią kūno temperatūrą.
•    Vanduo leidžia laisvai cirkuliuoti mažindamas kraujo klampumą ir padeda tiekti deguonį ir maistines medžiagas visiems organams ir sistemoms.
•    Vanduo gerina smegenų veiklą.
•    Vanduo padeda pašalinti toksinus ir druskas iš organizmo.
•    Vanduo pagerina sąnarių judrumą. Sąnarių skystis reikalingas sąnariams laisvai ir neskausmingai judėti, sudarytas iš vandens ir nedidelio hialurono rūgšties kiekio.
•    Vanduo padeda išlaikyti stabilų svorį ir aktyvią medžiagų apykaitą.
•    Vanduo ilgą laiką padeda išlaikyti sveiką ir jaunatvišką odą.

Kai organizme nėra pakankamai vandens:

•    Vyksta rūgštėjimas. Kūne per parą susidaro apie 1,5 kg negyvų ląstelių, kurios yra toksiškos ir kurias organizmas turi pašalinti. Jei organizme nėra pakankamo vandens kiekio, padidėja rūgštingumas, dėl kurio gali sutrikti inkstų, kepenų, kasos, skydliaukės, virškinimo sistemos veikla, atsirasti tulžies pūslės akmenys arba sutrikti imuninės sistemos veikla.
•    Kraujas tirštėja (kraujyje yra 85% vandens), o tai sukelia širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimus su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis: padidėjęs kraujospūdis, kraujo krešuliai, insultas, širdies priepuolis, kvėpavimo sistemos sutrikimas (hipoksija - nepakankamas ląstelių aprūpinimas deguonimi), galvos skausmas ir svaigimas, susilpnėjusi koncentracija ir koordinacija. Tirštas kraujas nepasiekia mažųjų indų, todėl susiformuoja celiulitas, o dėl prastos kraujotakos kapiliaruose sausėja oda ir susidaro raukšlės.

Kaip matote, be vandens mūsų kūne nevyksta praktiškai nei viena biocheminė ir energetinė reakcija. Taigi, vandens nauda žmogaus organizmui yra akivaizdi – jis būtinas ir padeda sveikai funkcionuoti.

Kiek reikia išgerti vandens?

Vidutiniškai kiekvienas žmogus turėtų išgerti ne mažiau nei 1,5 l vandens, o karštomis dienomis virš 2 litrų. Tačiau ne visiems reikalingas vienodas vandens kiekis. Kiek vandens turime išgerti per dieną, priklauso nuo mūsų lyties, amžiaus, kūno sudėties, kasdienio fizinio aktyvumo, valgomo maisto kiekio, mus lydinčių ligų ir sezono.

Kiek vandens būtina išgerti, galima apskaičiuoti pagal formulę: 1 kg svorio reikia 30 ml vandens. Pavyzdžiui, 60 kg svorio žmogui kasdien reikia 1800 ml arba 1,8 litro vandens.

Koks vanduo naudingiausias?

Svarbus ne tik išgeriamo vandens kiekis, bet ir geriamo vandens savybės. Sveikiausias  ir naudingiausias žmogui yra jonizuotas vanduo, kuris savo savybėmis prilygsta geriausiam gamtoje natūraliai randamam vandeniui.

Vandenį leidžiant pro elektros srovę, gaunamas dviejų tipų jonizuotas vanduo, turintis unikalių vertingų savybių. Tai šarminis (gyvasis) ir rūgštinis (negyvasis) vandenys, juos galima pasigaminti buitiniu vandens jonizatoriumi.

Jonizuotas šarminis vanduo – tai minkštas, bekvapis, skoniu panašus į lietaus vandenį. Jis skatina ląstelių regeneraciją, šalina šlakus ir kitas rūgštines atliekas, reguliuoja virškinimą bei kalcio kiekį kraujyje, suteikia žvalumo ir energijos.

Jonizuotas rūgštinis vanduo – pasižymi baktericidinėmis savybėmis, yra rūgštoko skonio. Jis dezinfekuoja ir gydo slogą, anginą, malšina sanarių skausmus, odos sudirgimus, tirpdo dantų akmenis.