Šiame medicinos pažangos amžiuje žvynelinė (psoriazė) vis dar išlieka opia žmonijos problema. Šios ligos gydymui ganėtinai sunku pritaikyti veiksmingus vaistus. Gerų gydymo rezultatų galima pasiekti ir taikant netradicinės medicinos metodus. Viena iš tokių priemonių yra jonizuotas šarminis ir rūgštinis vanduo.

Psoriazės priežastys slypi odos epidermio, kuris atsinaujina kas mėnesį, disfunkcijoje. Žvynelinę turitys žmonės kenčia ne tik fiziškai, bet ir emociškai dėl savo išvaizdos. Sveiki žmonės atsargiai vertina, vengia bendravimo su sergančiu psoriaze žmogumi.  Juk ne visiems galima paaiškinti, kad ši liga nėra užkrečiama.

Įvairiais mokslo tyrimais įrodyta, kad jonizuotas vanduo turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui. Aukštą pH turintis šarminis vanduo šalina druskų, kenksmingų medžiagų perteklių, neutralizuoja žalingus laisvuosius radikalus bei stabdo organizmo senėjimą. Rūgštinis vanduo dezinfekuoja, malšina uždegiminius procesus, normalizuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Šarminis vanduo dar vadinamas „gyvuoju“ vandeniu, o rūgštinis vanduo – „negyvu“ vandeniu. Abiejų rūšių jonizuoto vandens galima pasigaminti namų sąlygomis turint vandens jonizatorių. Svarbu žinoti, kad jonizuotas šarminis vanduo savo naudingiausias savybes išlaiko trumpą laiką, todėl rekomenduojama sunaudoti per 12 valandų nuo jo paruošimo.

Jonizuoto vandens naudojimas sergant žvyneline:

•    Pirmiasia odos paviršius švariai nuprausiamas.
•    Pirmą dieną ant pažeistos odos vietų uždedami  pašildyto rūgštinio vandens (pH=2,5-3,0) kompresai, kad suminkštėtų žvynai.
•    Po 10 minučių pažeista oda perplaunama pašildytu šarminiu vandeniu (pH=8,5-9,5).
•    Likusias penkias dienas oda drėkinama tik šarminiu vandeniu po 5-8 kartus per dieną.
•    Taip pat reikia pirmas tris dienas  15 min. prieš valgį išgerti pusę stiklinės rūgštinio vandens (pH-3,0), o kitas tris dienas – po stiklinę šarminio vandens (pH-9,5).
•    Po savaitės pažeistos vietos apsivalo, pasidaro švarios, pasirodo rausvos odos ploteliai. Rekomenduojama padaryti  tokius 3-4 kursus su pertraukomis ir palaipsniui žvynai išnyksta be atsinaujinimo.
•    Gydymo metu rekomenduojama atsisakyti rūkymo, alkoholio, nevalgyti rūkyto, sūraus ar aštraus maisto. Organizmo valymui ir sveikatos palaikymui patartina ir toliau kasdien gerti jonizuotą šarminį vandenį (pH 8,5-9).

Jonizuoto šarminio ir rūgštinio vandens naudojimo neabejotinas privalumas yra tas, kad skirtingai nuo cheminių vaistų jonizuotas vanduo neturi jokio žalingo šalutinio poveikio.

Patys gydytojai rekomenduoja nesusitelkti ties vienu gydymo metodu bei derinti skirtingus metodus tarpusavyje.

Prieš naudojant jonizuotą vandenį gydymo procedūroms rekomenduojama pasitarti su gydytoju.