Jonizuotas šarminis vanduo yra žinomas ir vartojamas kaip geriamas vanduo arba kaip priemonė įvairių ligų profilaktikai, tačiau apie kito vandens jonizatoriumi pagaminamo rūgštinio vandens savybes, jo naudą sveikatai ir grožiui žino dar nedaugelis.

Negyvasis vanduo

Jonizuotas rūgštinis vanduo yra skaidrus, rūgštaus skonio, specifinio rūgšties ir chloro kvapo. Neretai šis vanduo yra išpilamas, nors yra vertingas dėl savo unikalios sudėties. Šio vandens daugelis savybių yra priešingos šarminiam vandeniui (pH mažesnis už 7, teigiamas ORP - Oksidacinis redukcinis potencialas), todėl jis pasižymi baktericidinėmis savybėmis ir puikiai tinka išoriniam naudojimui dezinfekcijos ir grožio tikslais. Rūgštinis vanduo dar vadinamas negyvuoju vandeniu.

  • Puikus dezinfekantas

Rūgštiniame vandenyje susidaro stiprūs oksidatoriai – chloro ir deguonies junginiai, kurie suteikia jam baktericidinių, antiseptinių, antialerginių, priešuždegiminių savybių. Teigiamas ORP (0…+1100 mV) apibudina elektronų trūkumą, taigi rūgštinis vanduo, atimdamas trūkstamus elektronus iš mikrobų ir bakterijų, juos sunaikina.
Jonizuotas rūgštinis vanduo nepamainomas sloguojant, skaudant gerklei. Šio vandens poveikis pasireiškia tiesiogiai kontaktuojant su bakterijomis ar uždegiminiu židiniu: sergant sloga, juo valoma nosies gleivinė, tonzilitu, stomatitu – skalaujama burna ir gerklė, esant įvairiems odos uždegimams, dedami jo pavilgai. Taip pat rūgštinis vanduo naudojamas įvairių paviršių, įrankių dezinfekvimui bei visame namų ūkyje.
Elektrolizės būdu gautas rūgštinis vanduo turi biocidinio produkto autorizacijos liudijimą, išduotą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro. Tyrimai parodė, kad rūgštinis vanduo naikina stafilokokus, streptokokus, žarnyno lazdeles, šigeles, salmoneles ir kitas bakterijas.

  • Grožio vanduo

Mūsų organizmo vidinės terpės yra šarminės, tačiau oda yra rūgštinė, tad rugštinis vanduo puikiai tinka odos priežiūrai ir grožios procedūroms. Jonizuotą šarminį vandenį reikia gerti, o rūgštinis vanduo labai tinka praustis: jis ne tik dezinfekuoja odą, bet ir ją sudrėkina, atgaivina, lygina odos raukšles.
Jonizuotas rūgštinis vanduo ypač tinka veido higienai nuo inkštirų ir spuogų. Taip pat jis tinkamas kaip tonikas vyrams po skutimosi.
Skirtingai nuo cheminių dezinfekcijai skirtų priemonių rūgštinis vanduo yra visiškai natūralus, todėl nesukelia alergijos ir nedirgina odos.

  • Ar galima gerti rūgštinį vandenį?

Dažnai geriant rūgštinį vandenį, organizmas gali užrūgštėti, todėl jis daugiau skirtas išoriniam naudojimui. Atskirais atvejais, esant viduriavimui, apsinuodijus maistu, jį galima gerti nedideliais kiekiais ir trumpą laiką.

  • Kokio stiprumo rūgštinį vandenį naudoti?

Išoriniam naudojimui yra vartojamas vidutinio stiprumo ir stiprus rūgštinis vanduo. Vidiniam naudojimui, esant viduriavimui ir kitoms ligoms, tinkamas silpnas rūgštinis vanduo (pH 6-6,5).
Vidutinio stiprumo rūgštinis vanduo (pH 4-6) naudojamas: inkštirų valymui, gydant spuogus, dermatitus, sklerodermiją, žvynelinę, demodekozę, odos alergines reakcijas; skalavimui esant burnos ir gerklės uždegimams, kraujuojant dantenoms, kaupiantis akmenims; dezinfekuojant odos įdrėskimus, įpjovimus, kitas žaisdas. Taip pat tokio pH vanduo naudojamas asmens higienai ir kaip kosmetinė priemonė: veido valymui, prakaito kvapo naikinimui. Veido prausimui galime pasigaminti rūgštinio vandens, kurio pH 5,5.
Stiprus rūgštinis vanduo (pH 2-3,5) yra naudojamas grybelinų susirgimų, odos pūlinių gydymui. Taip pat jis sėkmingai naudojamas pragulų, tropinių opų gydymui.