Vandens, kaip ir kitų skysčių, šarmingumo arba rūgštingumo nustatymui naudojamas pH parametras. Vaikai apie pH sužino dar vidurinėje mokykloje. Šio parametro reikšmė gali svyruoti nuo 0 iki 14. Jei pH reikšmė mažesnė negu 7, terpė, kurios pH matuojamas, yra rūgštinė, jei lygiai 7 – neutrali, jei daugiau negu 7 – šarminė. Rekomenduojamas vandens pH turėtų buti didesnis negu 8,5, geriausias apie 9. Tokio pH vandenį galima pasigaminti su vandens jonizatoriumi.

Žmogaus organizmas, bėgant laikui yra veikiamas įvairių veiksnių pamažu tampa vis rūgštingesnis. Šį rūgštėjimo procesą pirmiausia lemia vandens stygius organizme. Taip pat mūsų racione šiuo metu vyraujantys rūgštiniai produktai – cukrus, balta duona, mėsa, pieno produktai, gazuoti gėrimai, stresas, įvairūs mūsų aplinkoje naudojami chemikalai. Per didelis organizmo rūgštingumas sumažina ląstelių atsparumą, joms pasidaro sunkiau tinkamai atsinaujinti. Jonizuotas šarminis vanduo suteikia organizmui galimybes gaminti medžiagas, papildančias šarminį kraujo buferį ir neutralizuojančias žalingą rūgščių poveikį.

Pagal Lietuvos higienos normą, vandens pH turi būti pH 6,5 – 9,5 ribose. Jonizuoto šarminio vandens pH galima reguliuoti. Sveikiausia gerti vandenį, kurio pH siekia 8,5-9. Vandens jonizatoriumi galima pasigamina tiek šarminio (pH = 8,0 – 11,0), tiek rūgštinio (pH = 2,0 – 7,0) vandens.

Jonizuotas šarminis vanduo turi antioksidacinių savybių. Kai laisvųjų radikalų atsiranda per daug, tada jie pradeda puldinėti sveikas ląsteles ir atiminėti šių molekulėse esančius elektronus. Sveikų ląstelių molekulės, iš kurių atimamas elektronas, taip pat tampa nestabiliomis ir „puola“ kitas ląsteles, taip pradėdamos grandininę reakciją, vadinama oksidacija. Antioksidantai – tai neigiamą potencialą turinčios medžiagos. Jos turi elektronų perteklių ir perteklinius elektronus labai lengvai atiduoda laisviesiems radikalams, taip juos neutralizuodamos.

Jonizuoto šarminio vandens ORP (oksidacinio-redukcinio potencialo) tyrimai patvirtina, kad jo ORP yra stipriai neigiamas (-150...-200 mV), kitaip tariant, šarminis vanduo yra natūralus antioksidantas. Pasaulio Sveikatos Organizacija savo išleistame vadove apie sveiko vandens kokybę pabrėžia, kad jau artimiausiu metu šalims narėms gali buti rekomenduota ORP reikšmes įtraukti tarp būtinų centralizuotai tiekiamo vandens kokybės stebėjimo parametrų.

Jonizuotas šarminis vanduo yra takesnis, turi mažesnį paviršinį įtempimą ir sudarytas iš mažesnių klasterių. Todėl geriant jonizuotą vandenį kraujas natūraliai skystėja, sumažėja krešulių susidarymo tikimybė. Be to, svarbu žinoti, kad jonizacijos metu šarminiame vandenyje atsiduria vienintelis H2O esantis deguonies atomas. Todėl jonizuotame šarminiame vandenyje esama daugiau deguonies, reikalingo žmogui, nei paprastame vandenyje iš krano.