Jonizuotas šarminis vanduo – natūralus antioksidantas, taip kaip vitaminai A, C, E. Antioksidantai, tiek gaminami organizme, tiek gaunami iš aplinkos, gelbsti nuo susirgimų,stiprina organizmo imuninę sistemą.

Didžiausi antioksidantų „priešai“ – laisvieji radikalai, kurie susidaro medžiagų apykaitos proceso metu ir žaloja organizmą. Laisvieji radikalai – tai nestabilios molekulės, kurios susilpnėjo ir prarado vieną elektroną. Jie greitai reaguoja su sveikomis mūsų organizmo ląstelėmis ir atima iš jų reikiamą elektroną. Tokiu būdu laisvieji radikalai žaloja sveikas ląsteles ir yra daugelio susirgimų kaltininkai.

Medžiagos antioksidacines savybes apibūdina fizikinis matavimo vienetas ORP – oksidacijos redukcijos potencialas. Jei šio parametro vertė yra neigiama, tai medžiaga yra antioksidantas, nes ji turi galimybę atiduoti savo perteklinius elektronus. Jei reikšmė yra teigiama, medžiaga yra oksidantas (t.y. laisvasis radikalas).

Pažangiose pasaulio šalyse, tokiose kaip Japonija, Pietų Korėja, Kinija, Vokietija, atlikta daugybė mokslinių tyrimų, kuriuose daug dėmesio skirta antioksidacinėms jonizuoto vandens savybėms, kurių išraiška – neigiamas oksidacijos redukcijos potencialas. Vanduo dalyvauja visuose organizmo gyvybiniuose procesuose, todėl maksimaliai pasireiškia jo antioksidacinis poveikis neutralizuojant laisvųjų radikalų ardomąją veiklą. Ši jonizuoto vandens savybė yra labai svarbi įvairių ligų profilaktikai.

Gydytoja Dr. Peggy Parker kolegų laikoma svarbiausia eksperte pasaulyje pH, ląstelių hidratacijos, ląstelių oksidacijos ir mineralų pernešimo per ląstelių membranas klausimais. „Būdama biologinės medicinos gydytoja, maždaug dešimtmetį matavau kūno skysčių oksidacijos lygius, naudodama labai modernią laboratorinės įrangos dalį, vadinamą QFA (Kiekybinė skysčių analizė). Remiantis šių skysčių oksidacijos greičiu, šio matavimo pagalba galima apskaičiuoti žmogaus biologinį amžių. Daugeliui žmonių šis biologinis amžius paprastai yra 20-50 metų didesnis nei tikrasis jų chronologinis amžius. Šis skaičius yra gana reikšmingas, kadangi būtent mūsų biologinis amžius nulemia mūsų gyvenimo trukmę“ – teigia Dr. Peggy Parker.

Žmogaus vidinės terpės (kraujo, limfos) ORP svyruoja nuo 50 iki -200 mV. O štai vadentiekio ar geriamojo vandens iš parduotuvės bei gaiviųjų gėrimų ORP yra teigiamas (nuo +150 - +400 Mv), t.y. oksidacinis.

Jonizuotas šarminis vanduo turi neigiamą ORP (0...–900 mV), taigi yra stiprus antioksidantas. Kitaip sakant, geriant jonizuotą šarminį vandenį, gali sulėtėti mūsų kūnų oksidacija – senėjimo procesas. Kai mūsų kūno ląstelių sienelės oksiduojasi, jos tampa lipnios ir tai trukdo kūno hidratacijai, taip pat maistinių medžiagų įsisavinimui ir organizmo atliekų pašalinimui. Geriant jonizuotą šarminį vandenį mažinami uždegiminiai, rūgštėjimo, degeneraciniai ir senėjimo procesai organizme, kurie ir yra visų susirgimų pagrindas.