Žiemos sezono metu, vykstant dažnai orų kaitai, peršalus ar pervargus gali susilpnėti imuninė sistema, kuri dažnai apie save primena ant lūpų iškilusia pūsleline. Atsiradus pūslelinei skubame į vaistinę specialių gydomųjų tepalų ar kitų vaistų, tačiau ją veiksmingai malšina ir natūralios priemonės, tokios kaip negyvasis rūšgtinis vanduo.
Kas sukelia pūslelinę?
Pūslelinė, kitaip žinoma kaip herpesas yra herpetinis stomatitas. Skysčio pilnos opelės paprastai susidaro aplink lūpas, rečiau ant nosies sparnų, smakro ar burnos viduje. Pūslelės vėliau apsitraukia šašu, o iki jų iškilimo tą vietą dažniausiai dilgčioja ar degina.
Pūslelinė trunka nuo 7 iki 10 dienų, tačiau gali išplisti į kitus žmogaus organus (pvz. genitalijas), apimti centrinę nervų sistemą.
Pūslelinę sukelia pirmojo tipo herpes simplex virusas. Skirtingai nuo opų, pūslelinė yra užkrečiama nuo tada, kai pūslelė pratrūksta iki tol, kol visiškai užgyja. Blogiausia, kad kartą užsikrėtus herpes virusu, jis lieka tūnoti organizme ir yra linkęs kartotis patyrus stresą, nuovargį, hormoninius pokyčius (pvz. menstruacijų metu), taip pat peršalus, perkaitus saulėje ar staigiai keičiantis klimatui.
Pirmoji pagalba – negyvasis vanduo
Dažnai varginant pūslelinei gali padėti negyvasis rūgštinis vanduo. Rūgštinis vanduo gaunamas jonizuojant įprastą geriamąjį vandenį.
Jau senovėje žmonės mokėjo pasigaminti negyvą vandenį. Kasinėjant Irane, rasta ąsočių su metalinėmis plokštelėmis iš geležies ir vario. Užpildant tokį ąsotį įprastu geriamuoju vandeniu, prasideda elektrolizės procesas. Vanduo skirstomas į negyvą rūgštinį ir gyvąjį šarminį. Dabar šio unikalių savybių turinčio vandens galima pasigaminti namuose naudojant vandens jonizatorių.
Jonizuoto vandens savybes lemia pH vertė. Rūštinis vanduo, kurio pH vertė mažesnė nei 6, gali sunaikinti virusus, bakterijas ir grybelius. Negyvasis vanduo gali padėti esant alerginėms reakcijoms, bėrimams, niežuliui.
Norėdami greičiau išgydyti pūslelinę, turite tepti herpeso pažeistas vietas negyvu rūgštiniu vandeniu (pH 2,5-3,5). Veiksminga ant pūslelių uždėti rūgšiniame vandenyje išmirkytus tamponėlius ir palaikyti apie 5 minutes. Procedūras kartoti kelis kartus per dieną. Taip pat esant įvairaus pobūdžio stomatitui patariama praskalauti burną negyvu rūgštiniu vandeniu (pH 2,5-3,5), po to – keletą kartų skalausti šarminiu vandeniu (pH 9,5 – 10,5). Skalauti neskubant, po 2-3 minutes. Vandenį galima truputį pašildyti.
Pastaba. Ne visos lūpų ar burnos pūslelės yra nekenksmingos. Jei žaisdelės neišgijo per dvi savaites, pasikonsultuokite su gydytoju.
Komentuoti